35 år som teknologipartner for norsk næringsliv

01.06.2026
Odd Ingve Garpestad, administrerende direktør i Proplan.
– En milepæl vi er stolte av, sier Odd Ingve Garpestad, administrerende direktør i Proplan.
I 2026 markerer Proplan 35 år som teknologipartner for norsk næringsliv. Det stavangerbaserte selskapet har gjennom årene vokst fra et lokalt fagmiljø til en nasjonal totalpartner innen ERP, HRM, CRM, regnskap, rådgivning og digitalisering, med nærmere 150 ansatte og kontorer i seks norske byer, blant annet i Haugesund.

– 35 år er en milepæl vi er stolte av, sier Odd Ingve Garpestad, Administrerende Direktør i Proplan i en pressemelding.
 

Da Proplan ble etablert i Stavanger i 1991, var forretningssystemene installert på lokale servere og mange arbeidsprosesser manuelle. Siden den gang har arbeidslivet og teknologien endret seg betydelig, med skybaserte løsninger, automatisering, integrasjoner og datadrevet styring som en stadig viktigere del av virksomheters hverdag.
 

Gjennom utviklingen har Proplan bygget opp nye tjenester og fagmiljøer i takt med kundenes behov. Selskapet har blant annet utviklet løsninger og tjenester innen timeføring, HRM, regnskap og bransjetilpassede systemer.

– Vi har vokst steg for steg gjennom mange år, tett på kundene og utviklingen i næringslivet. Det er noe av det som fortsatt preger hvordan vi jobber i dag, sier Garpestad.

Vil du motta nyhetsbrev og invitasjoner?
Arrow

Hovedsamarbeidspartnere

Sparebanken Norge
Karmsund havn
Vassbakk & stol
Haugesund sparebank
Haugaland Kraft
Gassco
Dnb
Hatteland
A. Utvik
Sparebank 1 Sør-Norge
Hydro
Eurojuris Haugesund
SVS Sandvold Velde Supply