Kjøper opp to prosjekter etter konkurs

17.09.2025
Daglig leder Arne Utvik i Utvik AS.
 Vi ser dette først og fremst som et ansvar for lokalsamfunnet, sier Arne Utvik.
Utvik AS har kjøpt opp to boligprosjekter som ble stående etter konkursen i Velbygd Prosjekt tidligere denne måneden. Selskapet har sikret seg Vestlio 2 på Stord og Toppen av Litlaskar i Haugesund.

Konkursen, som etterlot seg en gjeld på nær 450 millioner kroner, skapte stor usikkerhet både for boligkjøpere og leverandører i regionen. Nå lover Utvik å få to av prosjektene ferdigstilt.

– Vi ser dette først og fremst som et ansvar for lokalsamfunnet. Når så mange står igjen med uferdige boliger og utestående krav, ønsker vi å bidra til at prosjektene blir fullført på en ryddig måte, sier daglig leder Arne Utvik i Utvik AS.

Han understreker at oppkjøpet også handler om å sikre fremtidig tillit i markedet:

– En konkurs i denne størrelsesordenen svekker bransjen. Vår ambisjon er å vise at det fortsatt går an å levere kvalitet og stå ved forpliktelsene sine.

Overtakelsen innebærer at Utvik AS nå overtar ansvaret for ferdigstillelse av boligene, og selskapet vil gå i dialog med både boligkjøpere og tidligere underleverandører for å sikre en smidig prosess.
 
Vil du motta nyhetsbrev og invitasjoner?
Arrow

Hovedsamarbeidspartnere

Sparebanken Norge
Karmsund havn
Vassbakk & stol
Haugesund sparebank
Haugaland Kraft
Gassco
Dnb
Hatteland
A. Utvik
Sparebank 1 Sør-Norge
Hydro
Eurojuris Haugesund
SVS Sandvold Velde Supply