To Glass vant prisen Årets medlem 2025
Restauranten To Glass i Haugesund er kåret til Årets medlem 2025 i NHO Reiseliv Innkjøpskjeden. Prisen ble delt ut under NHO Reiselivs årskonferanse i Oslo 22. mai.
Utmerkelsen gis til medlemsbedrifter som utmerker seg gjennom høy kvalitet i driften, lojalitet til avtaleverket, godt samarbeid med leverandører, bevisste innkjøp og fokus på bærekraft.
– Årets vinner er kjent for å skape gode matopplevelser med høy kvalitet, spennende smaker og en atmosfære som gjør at gjestene kommer tilbake igjen og igjen. De har også fokus på gode og bevisste valg i driften, med respekt for råvarer, kvalitet og bærekraftige løsninger i hverdagen, sa Salg- og markedssjef Javvad Latif under utdelingen.
To Glass har vært medlem av innkjøpskjeden siden 2016 og ble trukket frem som et forbilde i bransjen med profesjonell drift, sterke gjesteopplevelser og stor fagstolthet. Restauranten, som i år feirer 25-årsjubileum, er kjent for sitt middelhavsinspirerte kjøkken, sesongbaserte råvarer og sitt varme vertskap.
– To Glass er et fantastisk eksempel på hvordan sterke lokale aktører bidrar til å løfte hele bransjen, sa Morten Karlsen i NHO Reiseliv Innkjøpskjeden under prisutdelingen.
Innehaver John Gustav Lohne takket teamet han har med seg og familien da han mottok prisen under NHO Reiselivs årskonferanse i Oslo, 22. mai. Han ønsket også å takke og dele prisen med Haugesunds innbyggere.