– Vi må slutte å gjøre dumme ting!

16.09.2025
Kim Robert Lisø, konsernsjef i GK, vil riste litt i deltakerne på ByggArena 7. november.
Kim Robert Lisø, konsernsjef i GK, vil riste litt i deltakerne på årets ByggArena.
Når Kim Robert Lisø, konsernsjef i GK, går går på scenen under årets ByggArena 7. november, kommer han ikke til å pakke budskapet inn i myk velvilje. Han skal snakke om det mange i byggenæringen vet – men få sier høyt: 

– Vi må slutte å gjøre dumme ting. 

Bak det enkle budskapet ligger en dypere kritikk av etablerte praksiser i byggeprosjekter: Feil som koster dyrt, øker klimafotavtrykket og svekker kvaliteten – og som likevel gjentas gang på gang. 

- Vi får ikke bedre bygg uten å bygge bedre samarbeid. Det finnes ingen snarvei til kvalitet, funksjon og bærekraft, sier Lisø til Næringsforeningen.

 Lisø er kjent som en tydelig leder og innovatør i byggenæringen. Som konsernsjef i GK har han satt bærekraft og digitalisering øverst på agendaen. Han gleder til å stå på scenen under årets ByggArena.

- ‎‎ Jeg ser fram til å komme til Haugesund, riste litt i deltakerne på ByggArena og snakke om hvordan vi må planlegge framtidas bygg, slik at byggene blir mer klimavennlige og mer kostnadseffektive å bygge og drifte.

Les mer om programmet på ByggArena her.
Vil du motta nyhetsbrev og invitasjoner?
Arrow

Hovedsamarbeidspartnere

Sparebanken Norge
Karmsund havn
Vassbakk & stol
Haugesund sparebank
Haugaland Kraft
Gassco
Dnb
Hatteland
A. Utvik
Sparebank 1 Sør-Norge
Hydro
Eurojuris Haugesund
SVS Sandvold Velde Supply