Programmet for ByggArena er klart!

13.10.2025
12 foredragsholdere står på scenen 7. november.
Programkomitéen til årets ByggArena og Næringsforeningen lover et spennende program og prosjektleder Ronny Sætre i Næringsforeningen setter stor pris på det store engasjementet komitéen har.

- De har jobbet godt og jeg mener vi har et variert, aktuelt og innholdsrikt program. Det er også veldig bra at ByggArena er blitt en etablert møteplass for det offentlige og private, sier Sætre. 

Makroøkonom i Handelsbanken Karine Nelson Alsvik tar med seg en grundig økonomisk analyse til ByggArena, fra et internasjonalt, nasjonalt og ikke minst, regionalt perspektiv. Hun vil også gi et bilde på hvordan det lokale eiendomsmarkedet ser ut nå og i tiden fremover. Reid Krohn-Pettersen og Morten Bogaard fra BDO presenterer Bygg- og anleggsanalysen 2025 for Rogaland, og gir deg viktig innsikt om trender og utviklingstrekk i bransjen. 


- Vi har også fått med to toppsjefer, Ståle Rød fra Skanska AB og Kim Robert Lisø fra GK, som skal dele sine perspektiver når det gjelder inkludering/mangfold og at vi må slutte å gjøre de dumme tingene når vi planlegger framtidens bygg, sier Sætre.

Anne Sofie Bjelland er PhD-student ved Høgskulen på Vestlandet og forsker på bærekraftomstilling i bygg og byggenæring. Hun har en master i byggeteknikk og arkitektur med fokus på bygningsfysikk og energibruk i bygg. Arkitekt Jørgen Tycho er grunnlegger og kreativ leder for det prisvinnende Oslo-baserte arkitektkontoret Oslotre. Oslotre arbeider med alle aspekter av trearkitektur, og er en av pionerene innen moderne trekonstruksjoner i Norge. Den anerkjente psykologen Jan-Ole Hesselberg skal snakke om det å ta bedre beslutninger, noe som helt sikkert blir et tankevekkende foredrag.

- På årets ByggArena blir det og presentasjon av to signalbygg i regionen – ett nylig ferdigstilt og ett under bygging – som illustrerer hvordan bransjen tar grep for å realisere ambisiøse mål innen bærekraft, innovasjon og samarbeid. I tilllegg blir det fokus på hvordan vi får tak i kompetanse og hvordan vi kan beholde denne, sier Sætre.


ByggArena er også et viktig og nyttig sted for nettverksbygging - og selvsagt et alltid like kjekt after party etter konferanseslutt. Program og påmelding finner du her
................

Programkomite 2025:

Camilla Teikari Bøe (Berg Eiendom), Bjørnar Måleng (Haugesund kommune), Åse Kristin Foss (Urbanhus), Jan Audun Lutro (Meglerhuset Relé), Thomas Brekke (Arkipèlet), Stian Nygaard (LeieEie/A. Utvik), Bernt Jæger og Ronny Sætre (Næringsforeningen Haugalandet).
Vil du motta nyhetsbrev og invitasjoner?
Arrow

Hovedsamarbeidspartnere

Sparebanken Norge
Karmsund havn
Vassbakk & stol
Haugesund sparebank
Haugaland Kraft
Gassco
Dnb
Hatteland
A. Utvik
Sparebank 1 Sør-Norge
Hydro
Eurojuris Haugesund
SVS Sandvold Velde Supply